خدمات ارائه دهنده مراکز جامع بین المللی سبک زندگی سالم

(دکتر کلاهدوزان)


آموزش سبک زندگی سالم


امروزه سبک و شيوه زندگي مردم شامل تغذيه غلط و نبود فعاليت بدني منظم ، باعث رشد روزافزون چاقي ، بيماري هاي متابوليک (ديابت ، فشار خون و چربي خون بالا)، کبد چرب و نقرس و نيز انواع سرطان ها شده است .
مراکز جامع بین المللی سبک زندگی سالم با در اختيار داشتن مراکز تخصصي درمانی و آموزشی، تغذیه، روانشناسی و ورزشی و با بهره گيري از تيم مجرب درماني و آموزشي شامل متخصصان، پزشکان ، کارشناسان ارشد و کارشناسان تغذيه ، تربيت بدني و روانشناس و جمعی از اساتید دانشگاه و با به کارگيري روش هاي علمي و شناخته شده براي پيشگيري ، بيماريابي ، کنترل و درمان بيماري ها بیش از يک دهه مشغول به کار مي باشد .
هدف اين مراکز اصلاح و بهبود شيوه زندگي مردم از طريق تغيير در تغذيه و فعاليت بدني و کنترل استرس‌ها مي باشد که از طرفي منجر به ارتقاء سلامت شخص، طول عمر ، حضور فعال و با نشاط و افزايش بازده کاري فرد مي گردد و از طرفي هزينه هاي درماني و نيز مرخصي هاي استعلاجي و بازنشستگي هاي پيش از موعد را کاهش مي دهد . لذا مراکز جامع بین المللی سبک زندگی سالم آمادگی خود را جهت اجرای طرح ارتقاء سلامت با سبک زندگی سالم در حيطه هاي آموزشي، غربالگري و درماني اعلام می نماید .

درمان تخصصی چاقی و لاغری


امروزه این امر برای همه افراد مشخص شده است که علم تغذیه اصول دقیق علمی دارد و رعایت این اصول علاوه بر کاهش/افزایش وزن (اختلالات وزن) و حفظ تناسب اندام در کنترل بیماری هایی مانند انواع دیابت، بیماریهای کلیوی و دیالیزی، بیماریهای گوارشی، دوران‌های شیردهی و بارداری، رژیم درمانی در افراد با چربی خون بالا، بیماران کبدی، بیماران با فشارخون بالا و بیماریهای قلبی عروقی سلامت استخوان، و رژیم درمانی در اختلالات مادرزادی متابولیکی مانند فنیل کتونوری و سلیاک بسیار ضروری است. برنامه کنترل یا کاهش وزن با تغییرات در شیوه زندگی(Life Style) و نوع تغذیه و عادات غذائی است که فـرد دارای اضــافه وزن را به آهسـتگی و با همان سرعت چاق شــدن درگذشـته به وضعــیت تنـاســب در وزن، اندام و ســلامت جسـمانی خواهد رسانید و آنرا حفظ خواهد نمود. در این شیوه علمـی که به دور از عجــله و شـتابزدگی می باشـد، فرد بدون تحمل گرسنگی و با اتکا به روشهای تغذیه علمی و همچـنین علایـق غــذائی خود می تواند بر مشـکل اضـافه وزن فائق آید. عوارض ناخواسته ای نظـیر ریزش مو، عصبی شدن ، مشکلات گوارشـی، یبوست، خستگی مفرط و از دست دادن اعتماد به نفس در این روش جایگاهی ندارد . در مراکز جامع بین المللی سبک زندگی سالم،برنامه غذايي هفتگي متناسب با نيازها و بيماري هاي احتمالي براي فرد تنظيم مي شود، با مراجعه کننده مشاوره و آموزش هاي تغذيه اي لازم را به او داده می‌شود.

درمان تخصصی دیابت


امروزه دیگر دیابت دیگر مثل سال‌های دور، یک بیماری لاعلاج و بدون چاره نیست. اغلب بیماران دیابتی به یمن پیشرفت‌های علم پزشکی دیگر از این بیماری نمی‌ترسند، اما هنوز هم برخی از بیماران مبتلا به دیابت بر اثر سهل‌انگاری یا نا‌آگاهی از نکات ظریف کنترل این بیماری، دچار عوارض دیابت می‌شوند؛ عوارضی که به‌راحتی با رعایت نکاتی که در مراکز جامع بین المللی سبک زندگی سالم (دکتر کلاهدوزان) ارائه می‌شود، قابل پیشگیری هستند؛ نکاتی که رعایتشان نوید یک زندگی طولانی و طبیعی را به بیماران دیابتی می‌دهد.

مشاوره تخصصی تغذیه ای- ورزشی و روانشناسی قبل، حین و بعد از بارداری


زنان باردار بعنوان جزئی از جامعه، نیاز به دریافت خدمات بهداشتی در حد مطلوب دارند، چرا که با وارد شدن به این مرحله دوران پرخطری را آغاز می کنند که می تواند پایان ناخو شایندی همراه با عوارض خطرناک برای خود و جنین داشته باشد. بنابراین مراکز جامع بین المللی سبک زندگی سالم (دکتر کلاهدزان)، جهت کاهش این عوارض و کمک به زنان باردار برای به سلامت به پایان رساندن این مرحله، همراه با تیم پزشکی، در حوزه رژیم غذایی ، متخصص داخلی ،ورزش و روانشناسی بانوان باردار خدمات تخصصی را ارائه می‌دهد.

مشاوره تخصصی تربیت بدنی


تناسب اندام می تواند به هر خانمی اعتماد به نفس بدهد و این احساس خوشایند شاید با هیچ چیز دیگری به وجود نیاید. رمز موفقیت شما یک برنامه ورزشی مناسب و تمرینات منظم است که می تواند شما را به اندام دلخواهتان برساند. پس اولین گام و نکته کلیدی، تمرینات منظم و بدون وقفه است.
یک برنامه ورزشی مناسب می تواند باعث کاهش وزن، تعادل وزن، عضله سازی و در نتیجه تناسب اندام شود.
در مراکز جامع بین المللی سبک زندگی سالم (دکتر کلاهدوزان)، کارشناس تربيت بدني تمرينات ورزشي متناسب با سن، جنس، وزن و ... را به فرد آموزش مي دهد و درصورت نياز برنامه ورزشی تخصصي جهت جلوگيري از شل شدن عضلات و آسيب مفاصل را به وي مي آموزد و در صورت لزوم، فرد را به مراکز ورزشي معتبر و شناخته شده و باشگاه هاي طرف قرارداد معرفي مي نمايد.

مشاوره تخصصی روانشناسی


در مراکز جامع بین المللی سبک زندگی سالم(دکتر کلاهدوزان)، روانشناس با بيمار مشاوره مي نمايد، درصورت نياز انگيزه هاي لازم جهت شروع دوره درمان را ايجاد مي کند. اين مشاوره ها بسته به شرايط بيمار هر هفته يا دو هفته يکبار فردي يا گروهي انجام مي گيرد و در صورت لزوم فرد به روانشناس باليني حاضر در کلينيک ارجاع مي شود. روانشناس، پرسشنامه کيفيت زندگي، جدول تنظيم خواب و پرسشنامه اصلاح و بهبود شيوه زندگي بيمار را ارزيابي مي کند، جهت مطالعه کتاب و مشاهده DVD برنامه ريزي مي کند و از طريق آموزش روش هاي خودکنترلي، Relaxation، گروه درماني، حل مسئله، رفتار درماني و خانواده درماني، شرايط لازم براي نتيجه گيري بهتر بيمار را فراهم مي نمايد.